Péče o šperky

Jaké materiály používat a jak se o ně správně starat, aby Vám šperky vydržely co nejdéle krásné? Jak a proč čistit a nabíjet kameny? Péče o perly a mušle. 

 

Čištění a nabíjení

Proč šperky s kameny, perličkami a mušlemi čistit a nabíjet? Kameny do sebe načerpávají energie i neduhy všech, komu prošly rukama. Proto doporučuji po obdržení šperku ho vyčistit a následně nabít novou energií. Toto čištění a nabíjení provádět i během nošení aby kameny, perličky i mušle správně fungovaly.

 

Šperky z chirurgické oceli a drahých kamenů

Chirurgickou ocel nedoporučuji moc často omývat vodou. Jednou za čas, když vám bude připadat že je šperk špinavý, otřete vlhkých hadříkem nebo vlhkou houbičkou. To samé platí pro kameny.

Pro energetickou očistu si připravte misku (skleněnou nebo porcelánovou) s neuvařenou rýží. Kameny položte na rýži a nechte je na vzdušném místě přes noc. Poté kameny ještě nabijte na slunečním nebo měsíčním svitu. Některé minerály na slunci blednou, jedná se o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín a záhnědu. Tyto kameny nabíjejte ráno nebo večer, kdy sluneční paprsky nemají takovou sílu, nebo můžete nabíjet v noci na měsíčním svitu. Čistit a nabíjet také můžete položením na čistý křemen nebo karneol. Samy potom také potřebují vyčistit.

Kameny můžete také vyčistit pod vlažnou tekoucí vodou. Nezapomeňte pak kameny i ocelové části šperku pořádně vysušit. Toto čištění nedoporučuji provádět často u ocelových šperků.

 

Šperky z chirurgické oceli a perliček/mušlí

Šperky čistíme stejně jako je popsáno výše u šperků s minerály. Jen dejte pozor na perličky, mušle i perleť. Jsou to velmi měkké materiály a mohly byste je lehce poškrábat. 

Pokud perličky dlouho nenosíte, lehce je namažte čistým přírodním olejem (mandlový, meruňkový, bambucké máslo, arganový...) aby se nevysušovaly. Jestliže perličky nosíte, nemusíte mazat. Postará se o to váš kožní maz.

 

Šperky ze stříbra

Sortiment i článek se teprve připravuje.

 

Zpět do obchodu